Detail

Stavba fóliových bazénů

Pokud uvažujete o pořízení nového bazénu, nebo i rekonstrukci již postaveného bazénu, nabízíme možnost zhotovit bazén foliový.

Folie má mnohé nesporné výhody a i veřejná koupaliště jsou již často provozována právě s bazénovou folií. První nesporná výhoda je cena. Foliový bazén stále zůstává jako nejlevnější materiál pro stavbu bazénu. Další výhodou je to, že při realizaci nejste omezeni velikostí ani tvarem bazénu.

Je potřeba si také uvědomit to, že folie má jistou elasticitu a díky této své vlastnosti udrží těsnost bazénu i v případě, kdy se podloží a stěny bazénu se začnou působením vnějších vlivů hýbat. U některých jiných typů bazénu vtom případě stojíte před vážným problémem, protože jakmile začne protékat voda do základů bazénu, problém se rychle zhoršuje a jakmile se podaří odhalit, kde vlastně bazén teče a dané místo zatěsnit, začne bazén protékat někde jinde.

Folie se v současné době vyrábí v mnoha barvách a vzorech, jsou odolné a UV stabilní a vydrží řadu let. Pokud však folie doslouží, stačí pouze její výměna, což opět zůstává, jako nejlevnější varianta rekonstrukce bazénu. Nyní se již vyrábí i žlaby, díky nímž lze i foliový bazén postavit jako přelivový, což doposud zůstávalo doménou hlavně polypropylenových bazénů.

Konzultace ohledně stavby foliových bazénů poskytujeme zdarma přímo na místě.
Ukázky

Galerie